4427931_260
0

راهنمای خرید لوازم بلور و کریستال

براساس بررسی های انجام شده کریستال چک و لاروس ایتالیا در زمره باکیفیت ترین انواع کریستال قرار دارند و کریستال مارک والتر و بوهمیای آلمان، آرکروک فرانسه، سوگای ژاپن، آر سی آر ایتالیا، تویوی ژاپن، جی جی سی و ناخمن آلمان از جمله مارک های مطرح بازار کریستال به شمار می آیند.ظروف کریستال از قیمت بالایی برخوردارند، از این رو هنگام خرید این ظروف لازم است که بودجه خوبی برای آن کنار گذاشته شود.
نکاتی برای خرید ظروف و اشیای بلور و کریستال
۱٫ ابتدا در مورد شرکت های مختلف تولیدکننده کریستال و محصولات تولیدی مختلف آنها در بازار تحقیق کنید.
۲٫ برخی ظروف کریستال قیمت های بالایی دارند و البته بسته به مدلی که شما انتخاب می کنید، قیمت های آنها متغیر هستند. قبل از خرید باید به این فکر کنید که تا چه حد می خواهید روی خرید یک ظرف کریستال هزینه کنید.
۳٫ پیش از خرید، نگاهی به محصولات مختلف موجود در بازار داشته باشید. این کار را می توانید با رفتن به مراکز فروش مختلف و یا مراجعه به وب سایت شرکت های تولیدکننده انجام دهید.
۴٫ به اصل یا تقلبی بودن ظروف توجه کنید. برخی مدل های تقلبی ظروف کریستال در بازار وجود دارد که با کیفیت پایین تولید شده و با قیمت انواع اصلی به فروش می رسد.
۵٫ برای تشخیص شیشه و بلور با کیفیت بالا باید فاکتورهای زیادی را در نظر داشت، مانند ظاهر جنس و نحوه بسته بندی آن، شیشه و بلور تولیدی نباید رنگ مات داشته و دارای حباب باشد. شیشه و بلور وقتی دارای رنگ سفید یا به اصطلاح بی رنگ باشد نشان دهنده کیفیت خوب آن است.
۶٫ در مورد ظروف و اشیای طلا یا نقره کوب دقت زیادی داشته باشید؛ زیرا ممکن است برخی از فروشندگان در مورد میزان طلا یا نقره به کار رفته در ظرف مورد نظر اطلاعات درست به خریدار ارائه نکنند یا اینکه ممکن است عیار طلا یا نقره ای را که روی کریستال به کار رفته است، زیاد اعلام کنند.
۷٫ هنگام خرید ظروف رنگی حتما به یکنواختی رنگ در قسمت های گوناگون ظرف دقت کنید.
۸٫ قبل از خرید به خوبی ظروف و اشیا را بررسی کنید تا کجی، لب پریدگی و… نداشته باشد.
۹٫ قیمت را از چند فروشگاه بپرسید. کالا را در بسته بندی صحیح و مطمئن از فروشنده تحویل بگیرید؛ زیرا زمانی که کالا از فروشگاه خارج شد مسوولیت آن با شماست، نه با فروشنده.
۱۰٫ حتما هنگام خرید فاکتور را از فروشنده را دریافت کنید. برخی از برندها نیز برای محصولات خود خدمات پس از فروش یا گارانتی درنظر گرفته اند که می توانید از این خدمات نیز استفاده کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *