5363740_237
0

راهنمای خرید قلم دیجیتال

نكاتی  که قبل از خرید قلم های دیجیتال را باید رعایت کرد.
استفاده از قلم های دیجیتالی برای چه كسانی توصیه می شود؟ قلم دیجیتالی، ابزاری مفید برای تمام كسانی است كه با كامپیوتر، سر و كار دارند. اتوماسیون اداری و نگارش دست خط، طراحی و گرافیك، رتوش عكس، آموزش و بازی از عمده ترین موارد استفاده قلم ها هستند.
حساس به فشار بودن قلم (Pressure Sensitivy) به چه معنی است و چه كاربردی دارد؟
هنگامی كه یك قلم واقعی را بر كاغذ می كشید هر قدر این كار را با فشار بیشتری، انجام دهید خط رسم شده پر رنگتر و ضخیم تر می شود. در قلم های دیجیتالی كه نوك حساس به فشار دارند وضعیت مانند قلم های واقعی است. تعداد مراحلی كه یك قلم می تواند تغییرات فشار را تشخیص دهد با فاكتور مراحل فشاریا Pressure Level سنجیده می شود. Pressure Level در قلم های ضعیف، ۵۱۲ مرحله و در قلم های قوی، ۱۰۲۴ مرحله است.
رزولوشن Resolution چگونه بر كیفیت قلم، موثر است؟ رزولوشن به معنی تعداد نقاط تشكیل دهنده خط است كه معمولا” با واحد dpi یعنی dot per inch یا تعداد نقاط در یك اینچ، مشخص میشود. هر قدر، رزولوشن بالاتر باشد كیفیت دستخط یا طرح، بهتر و نرمتر است. قلم های ضعیف دارای رزولوشن زیر ۲۰۰۰ است.
فاكتور و عدد مشخصی برای سنجش طول عمر و دوام قلم ها وجود ندارد هر چند برحسب تجربه، كاملا” مشخص است كه محصولات بعضی سازندگان دارای عمر و دوام بیشتری هستند.
قلم ها در نتیجه افتادن از روی میز یا ارتفاع بالا، صدمه می بینند. این اتفاق در ادارات دارای كف سنگی یا موزاییكی بیشتر مشكل ساز است.
قلم دیجیتال هم مثل اسكنر، پرینتر و …. دارای مارك خوب و مارك بد است.
بهترین قلمهای دیجیتالی كدام هستند
قلم هایWACOM و PActive، انتخاب های خوبی هستند. این قلمها، دارای استحكام و دوام زیاد، حساسیت به فشار ، رزولوشن بالا، طراحی در ژاپن و تولید در چین و تایوان می باشند. قیمت این قلم ها نیز با در نظر گرفتن مزایای متعددشان بسیار معقول و منصفانه است.
چه قلمی برای اتوماسیون اداری، مناسبتر است؟
طی چند سال اخیر، بحث اتوماسیون اداری و كاربرد قلم دیجیتالی در آن از رونق قابل توجهی برخوردار بوده است. ما در موارد زیادی در چنین پروژه هایی درگیر شده ایم كه باعث كسب تجارب ارزشمندی برایمان شده كه تلاش می كنیم تا این اطلاعات را به شما، منتقل نماییم.
در اتوماسیون اداری، نیاز به یك دستگاه Pen Tablet شامل یك قلم و یك صفحه رسم برای هر كاربر، وجود دارد. از آنجا كه این دستگاهها، هر روز و بطور مداوم در معرض انواع ضربات فیزیكی و افتادن از روی میز یا دست كاربر، قرار دارند انتخاب مدلهای مستحكم و مرغوب از اهمیت زیادی برخوردار است بنابراین انتخاب قلمهای بدون نام سازنده معتبر یا با مارك های متفرقه به دلیل قیمت هر چه ارزانتر، به مصلحت سازمان نمی باشد. باید توجه داشت كه انتخاب اقلام نامرغوب، فقط سبب تحمیل هزینه اضافی جهت خرید مجدد و تعویض دستگاه می شود.
متقابلا” خرید دستگاههای بسیار گران قیمت به صرف داشتن بعضی خصوصیات فانتزی كه در عمل، هیچ مزیتی در كاربرد اتوماسیون اداری ندارند صرفا” دور ریختن بودجه تخصیص داده شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *